دریافت نقشه هوایی ملک در اصفهان

نقشه هوایی ملک راه مشکلات ثبتی مختلفی است که از گذشته تا به حال به دلیل نبود زیرساخت‌های مناسب، در سازمان ثبت اسناد ایران وجود دارد.

  • تعریف نشدن حریم مناسب برای املاک.
  • به هم ریختن حد و مرز زمین ها نامشخص بودن قدمت بنا (تاثیر قدمت بنا در ارزیابی ملک).
  • مشخص نبودن تغییر کاربری املاک.

تنها بخشی از این مشکلات است. امروز خیلی از مشکلات ملکی با استفاده از همین داده‌های نقشه برداری برطرف می‌شود؛ همچنین اگر نیاز به نقشه هوایی سال 1380، نقشه هوایی زمین‌های کشاورزی، نقشه اراضی ملی و مستثنیات و نقشه هوایی سال ۱۳۴۲ دارید، می توانید با کارشناسان مجرب و با تجربه مجوز اصفهان در ارتباط باشید.

مراحل دریافت نقشه هوایی از سایت

از درگاه زیر وارد سایت شهرداری اصفهان شوید.

شهرداری کلانشهر اصفهان

انتخاب گزینه “نقشه شهر”

دریافت نقشه هوایی ملک

وارد کردن کد نوسازی یا مشخص کردن آدرس ملک روی نقشه

دانلود نقشه هوایی ملک در اصفهان

بعد از آن مرحله نهایی و پرینت نقشه هوایی ملک

نقشه هوایی ملک در اصفهان

دریافت نقشه هوایی

نقشه هوایی زمین در اصفهان

تهیه نقشه کاداستر

جهت تهیه نقشه کاداستر به نقشه برداری املاک نیاز است. اما این امر با نقشه برداری زمینی بسیار هزینه بر است به همین خاطر از نقشه هوایی املاک با مقیاس هایی همچون ۱:۲۰۰۰ استفاده می شود.

جانمایی پلاک ثبتی

برای جانمایی پلاک ثبتی (پیدا کردن پلاک ثبتی) که در گذشته به صورت مفصل راجع به آنها صحبت شده است (از جمله املاک و اسنادی که محل آن مشخص نیست)، یکی از داده هایی که در این بحث لازم و حیاتی است نقشه قدیمی املاک است که با استفاده از دیگر مدارک ثبتی از جمله نقشه ثبتی اقدام به جانمایی سند و مشخص کردن مکان ملاک می‌شود.

تعیین قدمت بنا

برای دعاوی مختلف ملکی از جمله زمین ها و اراضی موات می‌توان از این نقشه ها برای تعیین قدمت بنا (تشخیص قدمت بنا) استفاده کرد.

در این مورد بدین صورت است که کارشناس تفسیر عکس هوایی با استفاده از تفسیر نقشه هوایی املاک در سالهای مختلف قدمت بنا مورد نظر را تشخیص می‌دهد تا طبق قانون رای صادر شود.

تغییر در ساختمان و ملک

یکی از موارد کاربرد نقشه هوایی ملک، استفاده جهت اثبات در تغییر ملک از جمله تغییر در اعیان ملک است. در این مورد عکس‌های هوایی بهترین راه جهت اثبات ایجاد تغییرات در ملک می‌باشد؛ لازم به ذکر است که اگر نیاز به تطبیق ملک و محاسبه عرصه و اعیان ملک دارید، می توانید از کارشناسان باتجربه مجوز اصفهان کمک بگیرید.

بررسی میزان تغییر در حریم املاک و اندازه گیری مقدار تجاوز املاک مجاور به حریم ملک

یکی دیگر از کاربرد های نقشه هوایی ملک بررسی اثبات تجاوز املاک مجاور و اندازه گیری آن است. در این مورد باید ابتدا از وضع موجود ملک یا زمین مورد نظر نقشه یو تی ام تهیه شود سپس با جانمایی ملک روی عکس هوایی و نقشه قدیمی مقدار تغییر مشخص شود.

در مرحله بعدی حد و مرز قدیم ترسیم شده و با استفاده از نقشه برداری زمینی عرصه بر روی زمین میخ کوبی شود.

keyboard_arrow_up